Urumeako Kronika

Kronika logotipoa

Larunbata2019ko abuztuak 24

Goizueta Hernani Astigarraga

2019/05/14, asteartea

Urumea bailarako 37 korrikalari, Goizuetako parajeak zeharkatuz

212 partehartzaile bildu zituen Goizutrail mendi lasterketak, larunbatean.

Paraje ederrak eta giro bikaina uztartuta, mendi festa borobila izan zuten Goizuetan, joan den larunbatean. Eta festa ho­rretara, ez zuten hutsik egin, beste urte batez, bailarako korrikalari askok. 

37 izan ziren guztira, hiru probetan: 11 goizuetar, 24 hernaniar, eta bi astigartar. Biko­tea osatuta edo 10 kilometroko proban aritu ziren gehienak, baina distantzia luzearekin ere ausartu ziren, bailarako zazpi herritar.

Felix Loiartek ateratako ar­gazkiak, ikusgai daude hemen.

GOIZUTRAIL 2019 - SAILKAPENAK
*Beltzez, Urumea bailarako korrikalariak

25 kilometroko lasterketa:

1  Iñaki Olano Orbegozo  2:10:25

2  Xabat Manzisidor Hermina  2:12:09

3  Xuban Ezeiza Zapiain  2:14:56

4  Martxel Bereau Baleztena  2:15:46

5  Jokin Gijarro Iruretagoiena  2:18:16

6  Xabier Garate Ayestaran  2:18:17

7  Hodei Lujanbio Apezetxea  2:19:06

8  Unai  Ezeiza Jauregi  2:19:50

9  Xabier Mugika Letamendia  2:20:47

10  Gotzon Iruretagoiena Lertxundi  2:24:16

11  Unai Gijarro Iruretagoiena  2:24:37

12  Urko Valdivielso Zueco  2:26:38

13  Jon Mendizabal Irastorza  2:27:12

14  Amaiur Bernaras Mariño  2:28:59

15  Asier Rajado Barberena  2:31:22

16  Aitor Conde Zabaleta  2:32:38

17  Xabier Gonzalez Goti  2:33:16

18  Julen Berrotaran Macias  2:34:35

19  Julen Garmendia Pradillo  2:35:07

20  Unai Elizagoien Larralde  2:36:46

21  Ibai Iztueta Olaizola  2:39:03

22  Gorka Bermejo Hualde  2:39:16

23  Juan Arbeloa Yerro  2:40:06

24  Ander Azkue Oria  2:41:10

25  Martxel Bermudez Ruiz  2:42:10

26  Jon Ander Zabaleta Telleria  2:43:54

27  Jon Zabaleta Sudupe  2:43:55

28  Asier Huarte Quel  2:43:57

29  Xabier Urrutia Arruti  2:44:46

30  Dennis Sorondo Salazar  2:44:48

31  Mikel Iturrate Mendieta  2:46:04

32  Beñat Saralegi Izagirre  2:46:49

33  Ugaitz Iturralde Kalonje  2:46:52

34  Iker Mujika Tejeria  2:46:52

35  Iker Intxausti Urrutibeaskoa  2:47:14

36  Julen Guerra Amundarain  2:47:29

37  Oier Garriz Vallejo  2:48:01

38  Igor Illarramendi Mendicute  2:48:04

39  Iñaki Beroitz Blazquez  2:48:09

40  Jon Zubillaga Ugartemendia  2:48:27

41  Andoni Etxezarreta Sagastibel.  2:48:49

42  Elias Eguren Etxeberria  2:49:19

43  Oinatz Sagastibeltza Mariñelar.  2:50:06

44  Garikoitz Balerdi Atxega  2:50:20

45  Rosa Uribe Navarro  2:51:01

46  Ioritz Fuentes Echegoyen  2:52:32

47  Loren Robles Serrato  2:54:37

48  Igor Ruiz San Ildefonso  2:54:51

49  Oskar Gaskon Zabala  2:54:57

50  Iñigo Arrieta Guelbenzu  2:55:15

51  Imanol Estanga Arrizubieta  2:55:34

52  Beñat Aizpurua Vazquez  2:56:03

53  Aritz Marquinez Remon  2:56:13

54  Jon Arrillaga Egiluz  2:58:12

55  Ion Izuriaga Notario  2:58:22

56  Borja Del Estal Oyarzabal  2:58:48

57  Aitor Oiarbide Otermin  2:59:09

58  Beñat Kortajarena Olaskoaga  2:59:25

59  Alex Jimenez Sanchez  2:59:52

60  Raul Rodriguez Suarez  3:00:39

61  Aitor Artetxe Maritxalar  3:01:49

62  Aritz Sarobe Eguiguren  3:03:25

63  Iñaki Azurmendi Arana  3:04:31

64  Ramon Orayen Oloriz  3:06:52

65  Aitor Larrea  3:07:04

66  Ruben Astrain Jaunsaras  3:07:08

67  Garikoitz Asensio Manterola  3:07:38

68  Gonzalo Gomez Rosado  3:08:10

69  Urko Otaño Basurto  3:09:50

70  Endika Martinez Zulet  3:11:25

71  Manolo Menendez Fernandez  3:11:37

72  Juanjo Rocha Gonzalez  3:12:46

73  Diego Fernandez Galindo  3:13:16

74  Carlos Hernando  3:13:43

75  Periko Juanikorena Erro  3:13:44

76  Fernando Bozano Garagorri  3:13:59

77  Juan Luis De La Mata Rodrig.  3:14:32

78  Gorka Mendia Arana  3:14:32

79  Kristian Del Barrio Delgado  3:14:42

80  Julen Zuaznabar Abendaño  3:15:07

81  Jose J. Sierra Hermoso  3:17:16

82  Jose Beruete Beruete  3:17:17

83  Ibai Zabaleta Gallastegi  3:17:21

84  Iratxe Alonso Maiztegi  3:17:23

85  Xabier Portu Telletxea  3:17:25

86  Joan Llopis Lluch  3:17:34

87  Aritz Larruskain Cedazo  3:20:50

88  Mikel Resa Garrido  3:21:38

89  Aitor Elizburu Longarte  3:23:05

91  Nerea Arriaga Azkue  3:24:29

92  Jon Mikel Dambolenea Aginaga  3:25:10

93  Martin Mitxelena Aristi  3:25:11

94  Iñigo Uranga Caballero  3:27:04

95  Nacho Erro Mendizabal  3:27:04

96  Amaia Seminario Fonseca  3:28:37

97  Jexux Larretxea Gonzalez  3:40:57

98  Rakel Vicente Hincapie  3:42:20

99  Imanol Arrizabalaga Ostolaza  4:05:24


10 kilometroko lasterketa:

1  Aritz Mujika Bidaurreta  50:57

2  Jokin Arretxea Lastiri  51:22

3  Nacho Lopez Calvin  52:28

4  Jon Altuna Mendizabal  52:35

5  Oier Etxeberria  Zubimendi  53:20

6  Zohiartze Moral Atela  53:27

7  Iraitz Iparragirre Amonarraiz  53:54

8  Ortzi Jimenez Remirez  54:33

9  Isaac Álvarez Carpintero  55:00

10  Xabi Intxauspe Ugalde  55:41

11  Eneko Celayeta Galardi  56:09

12  Ioritz Aramendi Garmendia  57:29

13  Ion Mendia Arana  57:46

14  Aitor Urruzola Balerdi  58:15

15  Jon Iparraguirre Iriarte  1:00:46

16  Jokin Uzkudun Aristizabal  1:00:48

17  Ivan Burguete Plaza  1:00:51

18  Ane Elzaurdia Mentaberri  1:02:53

19  Eneko Iparragirre Lekuona  1:02:54

20  Xabier Barandiaran Ezponda  1:02:57

21  Mikel Agirresarobe Igiñiz  1:04:11

22  Ibon Toledo Toledo  1:04:17

23  Mikel Elzaurdia Mentaberri  1:04:22

24  Xabi Etxabe Ibarburu  1:04:37

25  Almudena Carvajal Noriega  1:05:04

26  Jon Iturbe Mujika  1:05:05

27  Anartz Mendizuri Arbelaitz  1:05:33

28  Zigor Sagardui Mendieta  1:05:35

29  Ander Iturralde Oñatibia  1:05:37

30  Iñaki Azparren Huarte  1:05:46

31  Iker Manterola Eizagirre  1:06:06

32  Leticia Ainhoa Arrillaga Ezquer.  1:06:11

33  Ibai Azpiazu Carrasco  1:06:16

34  Iban Barrutia Uralde  1:06:32

35  Jon Ander Olazabal Larrañaga  1:06:43

36  Ricardo Dominguez Aramburu  1:07:08

37  Iñigo Iparragirre Larrañaga  1:07:23

38  Josu Aduriz Etxaniz  1:07:29

39  Olatz Mitxelena Larreta  1:08:36

40  Iker Elorza Esnaola  1:08:52

41  Aritz Bengoetxea Izaguirre  1:09:14

42  Gari Albizu Lasa  1:09:21

43  Eneritz Aramendi Garmendia  1:09:35

44  Alba Azcona Oses  1:09:48

45  Jose Manuel Peña Otaegui  1:09:50

46  Santi Labiano Bereau  1:09:58

47  Ainhoa Etxegarai Elgorriaga  1:10:08

48  Aitana Amondarain Eskisabel. 1:10:38

49  Jon Azaldegi Lakuntza  1:10:39

50  Ainhoa Arruti Loiarte  1:11:04

51  Aitor Aramendi Lizarribar  1:11:11

52  Igor Asarta Martin  1:11:56

53  Andoni Larralde Etxarte  1:12:14

54  Xabi Aizpuru Bonel  1:12:26

55  Gorka Iltzarbe Ruiz  1:12:50

56  Aritz Zubiri Gamio  1:13:11

57  Maialen Apezetxea Larrarte  1:13:14

58  Iosu Delfrade Osinaga  1:13:59

59  Imanol Goenaga Martiarena  1:14:15

60  Jon Etxegoien Jauregi  1:14:53

61  Iker Apezetxea Eskudero  1:15:38

62  Gorka Etxeberria Azpiroz  1:15:39

63  Koxme Makazaga Odriozola  1:15:41

64  Marta Hernandez Berzosa  1:15:46

65  Eneritz Arbelaitz Sarasti  1:16:10

66  Alfredo Rodriguez Imaz  1:16:27

67  Naroa Uria Olaizola  1:16:54

68  Eneko Asarta Martin  1:17:03

69  Nahikari Hospital Jauregui  1:17:36

70  Juan Manuel Fandiño Galan  1:17:37

71  Mari Jose Hernandez Caro  1:17:45

72  Jonathan Lopez Infante  1:17:47

73  Irati Rodriguez Inza  1:19:56

74  Aritz Arrillaga Eguiluz  1:19:57

75  Mertxe Casas Sanchez  1:21:17

76  Maddi Arteaga Iturrioz  1:22:14

77  Miren Muñoz Trigo  1:22:19

78  Ángel Maria Garcia Pierola  1:24:29

79  Miren Maiz Telleria  1:26:09

80  Antonio Jimenez Lopez  1:26:44

81  Maite Begiristain Izeta  1:27:15

82  Jose Mari Elola Elizalde  1:33:51

83  Eukene Goikoetxea Paglialunga  1:39:26

25 kilometrokoa erreleboka:

1  Jon Labaka Eskudero eta Mikel Leal Irastorza  2:34:38

2  Juan Mª Negredo Ruiz eta Maider Fraile Arze  2:39:28

3  Iñaki Etxeberria Aranaz eta Patxi Etxeberria Aranaz  2:40:00

4  Iñigo Gurrutxaga Arruti eta Ane Fernandez Barrado  2:43:41

5  Ivan Sorondo Salazar eta Axier Mingo Arruabarrena  2:45:40

6  Fernando Azcona de Simon eta Iñigo Pimoulier Ugarte  2:49:13

7  Laiane Arrospide Garmendia eta Iñigo Larrarte Osinalde  2:49:17

8  Egoitz Zubiri Gaztelumendi eta Beñat  Lekuona Ansa  2:52:41

9  Iker Irazoki Mikelarena eta Maider Irazoki Mikelarena  2:54:48

10  Aitor Artola Ustoa eta Miren Otermin Gaztañaga  2:56:32

11  Mikel Ruiz de Galarreta Etxeberria eta Ibon Fernandez Iradi  2:59:55

12  Jon Ander Urdalleta Tolosa eta Iker Zurutuza Olazabal  3:05:52

13  Jon Erdozia Igoa eta Mikel Manterola Loyarte  3:09:17

14  Aritz Loiarte Ansa eta Mikel Perurena Graziarena  3:20:43

15  Egoitz Perez Orella eta Deiene Gurtubai Zameza  3:22:00