2017/08/16
  • albistea//DONOSTIAKO ASTE NAGUSIA

    Abuztuaren 13ko egitaraua

  • HERNANI
    2017/08/13 00:00 Igandea
  • ASTE NAGUSIA (DONOSTIA)

    Egun osoan, Euskal Herriko nekazal produktuen VI. Azoka, Loiola kalean; Zurriola Street Food, Kursaaleko terrazan; eskulangintza azoka Vinuesan.
    09:30-15:00, Itsas-Zaborra Out, Nautikoko terrazan.
    10:00, Getaria-Donostia kayak.
    10:00-20:00, hondartza-boleibol herri txapelketa, Zurriolan.
    10:45, Nordic Wlaking zeharkaldia eta bizikleta eta patinetan jai giro martxa, Saguesetik, beroketak egin ondoren.
    11:00-13:30/17:00-19:00, haurrentzako tailerrak, Kursaalen.
    11:00, VI. Gastronomia Lehiaketa gazteentzat bertako produktuekin, Bretxan.
    11:30-13:30, haurrentzako ludoteka Vinuesa plazan.
    12:00, Euskaldantza Musikoak, Bulebarreko kioskoan, Ortzadarrekin.
    16:00-20:00, puzgarriak, Bertsolari Txirritan (Jolastokieta).
    17:00, IV. Goitibehera jaitsiera, Markotegi bidetik (Zuatzu).
    17:30, Jalgi Hadi Dantzara!, haurrentzako erromeria Zuloaga plazan.
    18:00, zezenak Illunben.
    18:30-20:30, feltroarekin lan egiteko parte hartzeko tailerra, Vinuesan.
    18:30, erraldoiak eta buruhaundiak, Abuztuaren 31 kaletik aterata.
    18:30, Taupada batukada, Grosen.
    19:00-20:00, gazteentzako makilaia tailerra Kursaaleko terrazetan.
    19:00, Valtierrako musika banda, Bulebarreko kioskoan.
    19:00, Musika Hamabostaldia: W.A. Mozarten Las Bodas de Figaro, Kursaaleko Auditorioan.
    19:30, Sardin jatea, Easo plazan.
    20:00, Sara Mansilla kantautorea Kursaaleko terrazan.
    20:00, Kresala dantza taldea, Konstituzio plazan.
    22:45, Su Artifizialen Nazioarteko 54. Lehiaketa, Kontxako badian: Hermanos Caballer Pirotécnicos S.L. (Castelló).
    23:30, zezensuzkoen entzierroa, Miramar kaletik aterata.
    23:30-02:30, Kursaal Gune Zabala: Aste Nagusiko DJ Gazteen II. Erakus­tal­dia: Nico Ross (23:30). DJ Bitt (00:30).
    23:30, Tsunami orkestra, Easo plazan.
    23:30, C.Garmendia eta M.Govillard dantza eskolaren Entrevarios dantza ikuskizuna Bulebarreko kioskoan.
    23:45, Legend Bob Marley, Saguesen.

    Piraten egitaraua

    11:00, Hamaiketakoak La Flamen­kan eta Grosen, eta erromeria Urgullen.
    11:30tik aurrera, haur jolasak, Urgull konkis­ta­­tzea eta estankea abordatzea, bazkaria eta dantzaldiak Intxaurrondon eta Bernart Etxeparen.
    12:00, V. Argazki Rally Herrikoia La Flamenkan.
    16:00, Mus Txapelketa Herrikoia Trinian
    17:00, Trivial Feminista, La Flamenkan.
    19:30, Desafioa, La Flamenkan.
    20:00, Erradikalak gara, Guardetxean: bertso-monologia, Ane Labaka eta Beatriz Egizabalekin.
    20:30, Lumi, Lastagunean.
    21:00, Afari musikatuak, Trinian.
    23:05, Koban+Iseo&Dodosound with the Mousehunters + DJP3z, La Flamenkan.
    23:30, Alvva+Manci, Lastagunean.
    23:30, Gu geu, Trinian.

     

Iragarki merkeak

  • Iñigo Royo Masajista. Masajea, naturopatia, osteopatia, kinesologia, reiki, homeopatia, akupuntura... (Agustindarren plaza, 4)

    Telefonoa: 943332894


  • ETXEKO KONPONKETAK egiten dira; iturgintza, elektrizitatea, pintura, berogailuak, persianak... Seriotasuna.

    Telefonoa: 616886660


  • Etxea salgai erdialdean, 94 m2, txoko eta baratzarekin.

    Telefonoa: 675179804